O bibliotece

Biblioteka zajmuje jasny, estetycznie urządzony lokal o powierzchni 9m x 6m na parterze budynku szkolnego w sali nr 8. Liczy ponad 15 tyś. Woluminów i prenumeruje 22 tytuły czasopism, oprócz tego posiada materiały dydaktyczne na nośnikach elektronicznych i na kasetach video.

Księgozbiór uwzględnia potrzeby czytelników, jest sukcesywnie uzupełniany i wzbogacany o nowości wydawnicze.

Biblioteka dysponuje niewielką czytelnią, w której od przełomu października i listopada 2002 roku rozpoczęło funkcjonowanie Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM), współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyposażone jest ono w 8 stanowisk komputerowych ze stałym dostępem do Internetu, urządzenie wielofunkcyjne i niezbędne oprogramowanie.

W celu unowocześnienia szkoły i usprawnienia pracy w bibliotece od 2007 roku podjęto się komputeryzacji zbiorów za pomocą programu MOL 2000+.

Zbiory są sklasyfikowane i uporządkowane według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej. Wszystkich informacji na temat dokumentów bibliotecznych można szukać w katalogach: alfabetycznym i rzeczowym.

Biblioteka jest ważnym centrum informacji szkoły. Staramy się, by była ona przyjazna dla wszystkich czytelników.

Godziny otwarcia :

Poniedziałek -Piątek 8:30 - 14:30