Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 603345
100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

   100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

 Pamiętam i nigdy nie zapomnę        

skąd pochodzę i jaką mam historię.

 

Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało- tymi słowami Jędrzej Moraczewski opisał nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu, jaki ogarnął Polaków 11 listopada 1918 roku.                                      

         W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę nieodległości. Z tej okazji w całym kraju zaplanowano liczne wydarzenia, m.in. wystawy plastyczne, konkursy recytatorskie, rekonstrukcje, happeningi i koncerty.W każdej placówce oświatowej odbyły się uroczyste akademie z odśpiewaniem hymnu państwowego. Wiemy, że polska literatura  i muzyka zawsze odzwierciedlały dzieje naszego narodu. Ukazywały męczeństwo Polaków, upadki i wzloty Ojczyzny, wreszcie- krzepiły serca tych, którzy cierpieli i wątpili  w odzyskanie wolności. Aby przypomnieć ważne wydarzenia historyczne i pokazać, jak ciężka   i trudna była droga do wolności młodzież naszej szkoły, działająca w kole teatralnym, przygotowała montaż słowno-muzyczny, w którym uwzględniono teksty m.in. Ignacego Krasickiego, Adama  Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida oraz Stefana Żeromskiego. Doskonała inscenizacja i scenografia pozwoliły gronu pedagogicznemu i całej społeczności szkolnej prześledzić okrutne czasy zaborów, nadziei i rozczarowań w czasie powstań, a następnie poczuć więź z całym narodem i wdzięczność tym, którzy oddali życie za wolną Polskę, bo, jak mówiła jedna z recytatorek, Ojczyzna to pieśń wigilijna w grudniowy wieczór, to wierzby płaczące przy polskiej drodze, to święty Boże w wiejskim kościele i dzika grusza na rozstaju dróg, to  opowieść zimowych wieczorów w małych izdebkach o tem, co było dawno – to pierwsze słowa polskie, od matki nauczone, to przeszłość nasza wspólna.

 
9 listopada 2018 r. - Lubelskie rekordy dla Niepodległości
9 listopada 2018 r. - Lubelskie rekordy dla Niepodległości

 

9 listopada 2018 roku w Zamościu w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” odbyła się uroczystość, której celem głównym było kształtowanie wartości patriotycznych i wspieranie działań poświęconych obchodom 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

 

Uroczystość rozpoczęto powitaniem gości wśród których byli m.in. Wojewoda Lubelski prof. Przemysław Czarnek, Lubelski Kurator Oświaty p. Teresa Misiuk, Prezydent Miasta Zamość p. Andrzej Wnuk, Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. dr. Marian Rojek, senator RP Jerzy Chróścikowski, Delegaci dzieci i młodzieży wraz z dyrektorami ze szkół i placówek województwa lubelskiego, które wzięły udział w akcji „Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości” i otrzymali certyfikat Biura Rekordów – 169 szkół z 14 powiatów województwa lubelskiego.

 

 

Wszyscy uczestnicy spotkania o godzinie 11.11 włączyli się w zainicjowaną przez Ministra Edukacji Narodowej, akcję – „Rekord dla Niepodległej” wspólnie śpiewając Hymn Narodowy.

 

 

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie certyfikatów ustanowienia Rekordu Polski w największej liczbie osób tańczących jednocześnie poloneza w wielu lokalizacjach przez Lubelską Kurator Oświaty panią Teresę Misiuk wraz z Wojewodą Lubelskim i Prezydentem Miasta Zamość.

 

 

Całą uroczystość uświetniły występ Zespołu Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” oraz Koncert Niepodległościowy w wykonaniu uczniów zamojskich szkół ponadgimnazjalnych.

9 listopada 2018 r. - Lubelskie rekordy dla Niepodległości

 
Sukces naszej reprezentacji w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Sukces naszej reprezentacji w Sztafetowych Biegach Przełajowych
 
W dniu 18 października 2018 roku na stadionie OSiR w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe. W zawodach wystartowało dwanaście najlepszych drużyn z województwa lubelskiego. Sztafeta chłopców naszej szkoły zdobyła medal brązowy. Gratulacje dla zawodników i pani opiekun Haliny Bojko!

 

 

 

Skład zespołu:

 

1.       Krawczyk Piotr IIa

 

 

2.       Olenkiewicz Szymon IIb

 

 

3.       Witkowski Jakub IIa

 

 

4.       Towbin Michał IIIc

 

 

5.       Szymański Kamil IIb

 

 

6.       Żerucha Maciej IIIc

 

 

7.       Żurowski Paweł IIIa

 

 

8.       Jędruszczak Roman IIb

received_1910298902351609

 
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 12 października 2018 roku w naszej szkole  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W uroczystościach wzięli udział: Starosta Tomaszowski Jan Kowalczyk, Sekretarz Powiatu Stanisław Cisło, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Anna Pankiewicz oraz zaproszeni goście.
 
Podczas uroczystości wręczono stypendia Starosty dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Stypendia otrzymali:
 
Wiktoria Beńko, Weronika Pasieczna, Daniel Pietraś, Katarzyna Sendecka,Adrian Wolańczyk,
 
Kinga Dmitroca, Wiktoria Dmitroca, Gabriela Krupa, Małgorzata Mokrzyńska, Wiktoria Ożga,
 
Szymon Świderek, Emilia Wierzchowska – Zespół Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim
 
Ewelina Łasocha, Magda Czapla, Żaneta Jakóbczak- Zespół Szkół Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
 
Dagmara Kurniewicz, Karolina Majerska, Natalia Margolt, Alicja Hałasa, Wiktoria Mierzwa,
 
Weronika Mierzwa, Dominik Grzeszata – Zespół Szkół Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
 
Michał Sołtysiak – Zespół Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim
 
Starosta Tomaszowski przyznał również nagrody dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat, które zostały wręczone podczas uroczystości.
 
Nagrody otrzymali:
 
Leszek Bober, Tomasz Mikszyc – Zespół Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim
 
Waldemar Typek, Anna Borejczuk – Zespół Szkół Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
 
Ireneusz Romaszko, Grażyna Senetra, Monika Bednarz, Jadwiga Szmoniewska – Zespół Szkół Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
 
Janusz Joniec, Ryszard Jałowiec, Dariusz Omelczuk, Maria Latos – Zespół Szkół Nr 4
w Tomaszowie Lubelskim
 
Roman Kania, Beata Atalska, Jolanta Warzusiszyn- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
 
Dorota Gontarz- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
 
Podczas uroczystości Pani Jolanta Piątkowska oraz Pan Marcin Pupiec – nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim złożyli ślubowania
i odebrali akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.Wszyscy zgromadzeni na uroczystości obejrzeli również część artystyczną w której wystąpili uczniowie naszej szkoły.

Powiatowy Dzień Edukacji

 
Wyjazd na pokazy chemiczne na UMCS
Dnia 5 października 2018 roku klasy Ib i IIb wybrały się na pokazy chemiczne do Lublina, które odbyły się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Pierwszym etapem wycieczki były pokazy, które odbyły się o godzinie 10:30, prowadziła je wykwalifikowana kadra pracowników Wydziału Chemii: mgr Iwona Rusinek, dr Anna Siatecka oraz dr Andrzej Sienkiewicz. Treścią pokazów było zastosowanie wodoru, ciekłego azotu oraz rozpoznawanie PH substancji przez odczynniki chemiczne: papierek lakmusowy, fenoloftaleina. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w galerii Zamkowe Tarasy w Lublinie. Wszyscy z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do Tomaszowa. Klasami opiekowały się pani profesor Marianna Typek, pani profesor Katarzyna Gondek oraz organizator wycieczki pani profesor Agnieszka Bartecka 

Pokazy chemiczne 2018

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL