Mistrzostwo Powiatu dla II Liceum

Drużyna siatkarzy II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Lubelskim zwyciężyła w Mistrzostwach Powiatu w piłce siatkowej szkół średnich. Miejsce drugie zajęła drużyna Zespołu Szkół techniczno-Zawodowych, trzecie drużyna I Liceum Ogólnokształcącego, a miejsce IV ekipa Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych. Puchary, medale i dyplomy ufundowane przez Starostę Tomaszowskiego wręczał Mariusz Kobiałka Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego. Organizatorem Mistrzostw było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Tomaszowie Lubelskim. Zespoły grały systemem każdy z każdym. Wyniki spotkań:

II LO- ZSTM 2:0

ZSTZ- I LO 2:1

I LO- II LO 0:2

ZSTZ- ZSTM 0:2

II LO- ZSTZ 0:2

ZSTM- I LO 0:2

Skład Mistrzów Powiatu: Kamil Sachajko, Michał Budzaj, Przemysław Krawczyk, Karol Nowosadowski, Gabriel Sioma, Jakub Kobiałka, Krzysztof Drozda, Dawid Tabaka, Cezary Flasiński, Michał Chromiec, trener: Halina Bojko.

mat./fot.  Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim

Uroczysta akademia poświęcona 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

W  dniu 8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się  uroczysta akademia poświęcona 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O symbolicznej  godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i  nauczyciele zebrali się na hali sportowej

i wspólnie zaśpiewali  ,,Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji ,,Szkoła do Hymnu" przygotowanej przez Ministra Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży. Następnie uczniowie przedstawili  montaż słowno-muzyczny, na który składały się  wiersze i piosenki zaśpiewane przy akompaniamencie różnych instrumentów muzycznych. Zaprezentowane utwory ukazały trudne czasy niewoli naszego narodu i tęsknotę za wolnością. Warto wspólnie świętować, przypominając sobie długą i trudną drogę do niepodległości i czcić pamięć o Polakach, którzy przelewali krew za wolność Ojczyzny.  Marszałek Józef Piłsudski mówił bowiem : Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Akademia 11 listopada 2019

„Szkoła pamięta”

W ostatnich dniach października 2019 roku nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

W ramach akcji uczniowie z klas 1 fp oraz 1 ep wraz z wychowawcami oraz nauczycielami naszej szkoły udali się na  cmentarz wojenny w Tomaszowie Lubelskim gdzie zapalili znicze na grobach oraz zgłębili historię tego lokalnego miejsca pamięci:

„Szkoła pamięta”

Stypendia Starosty Tomaszowskiego

16 października 2019 r.  w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie lubelskim Henryk Karwan Starosta Tomaszowski wraz z Dariuszem Czopem Sekretarzem Powiatu oraz Mariuszem Kobiałką Dyrektorem Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej wręczyli 30 uczniom szkół średnich Stypendia Starosty Tomaszowskiego.Stypendia w wysokości 150 zł miesięcznie uczniowie otrzymali na okres od września do grudnia 2019 roku.
Wśród grona stypendystów znaleźli się uczniowie naszej szkoły tj. :

Żaneta Smutniak
Karolina Lachowska
Mariola Sołtysiak
Weronika Sołtysiak

Na uroczystości wręczenia stypendiów byli również obecni dyrektorzy szkół oraz Aleksandra Flis, reporterka Radia Lublin. 25 października będzie możliwość wysłuchania audycji o stypendystach.

mat, fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Z okazji  Dnia Edukacji Narodowej  11.10.2019 r.  w naszej szkole  odbyła się uroczysta akademia podczas której  zaprezentowana została część artystyczna: montaż słowno-muzyczny przygotowany przez  uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Krzysztofy Nagowskiej i pani Joanny Dziuby.  Z okazji  święta pan dyrektor Waldemar Typek nauczycielom, uczniom  i pracownikom szkoły złożył życzenia.

Dzień Edukacji Narodowej 2019

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>