Finalistka etapu okręgowego XXXIV Olimpiady Ekologicznej

Gabriela Niedorys uczennica klasy II b została finalistką etapu okręgowego XXXIV Olimpiady Ekologicznej, który odbył się 6 kwietnia 2019 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Eliminacje składały się z dwóch części. W pierwszej - pisemnej młodzież rozwiązywała test wiedzy obejmujący zagadnienia z biologii, ekologii oraz ochrony przyrody i środowiska. Po jej zakończeniu wyłoniono 12 uczestników części ustnej, w której olimpijczycy losowali zestawy składające się z 6 pytań problemowych z zakresu ekologii oraz ochrony przyrody i środowiska.

etap okręgowy XXXIV Olipiady Ekologicznej

Dzień Wiosny w Trzecim Wieku

Uczennice z koła teatralno-literackiego: Jaśmina Łukiewicz, Aleksandra Piłat, Emilia Obirek i Emilia Kurzydłowska, uczestniczyły w spotkaniu ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wzbogacając wykład na temat ogrodu w różnych tekstach kultury piosenkami Pamiętajcie o ogrodach, Strumień, Walc Barbary oraz wierszami  m. in. L. Staffa i Cz. Miłosza. Występ młodzieży odbył się 21 marca, czyli w pierwszy Dzień Wiosny.

Dzień Wiosny w Trzecim Wieku

Dni otwarte 2019 relacja
Dni otwarte w naszej szkole miały miejsce w dniach  21  i 22 marca 2019 r. Do naszej szkoły przybyli uczniowie  klas III szkół gimnazjalnych oraz absolwenci klas VIII ze wszystkich szkół z powiatu tomaszowskiego.
 Na odwiedzających naszą szkołę czekały liczne atrakcje, między innymi  możliwość zwiedzania budynku  szkoły, hali sportowej oraz wszystkich obiektów Powiatowego Międzyszkolnego Centrum Sportu i Reakreacji. Jak co roku przedstawiciele naszej  szkoły udzielali wszelkich informacji na temat  rekrutacji i kierunków kształcenia, prezentowane były materiały promocyjne. Goście  mogli również uczestniczyć w  pokazach chemicznych, quizach językowych, konkursach wiedzy, jak też obejrzeć przygotowane przez uczniów naszej szkoły liczne występy taneczne i muzyczne.

Dim lights Embed Embed this video on your site

Dni otwarte 2019

Przedstawienie pt. „Mój Chrystus połamany”

10 kwietnia 2019 w kościele pw NSPJ w Tomaszowie Lubelskim odbyło się przedstawienie pt. „Mój Chrystus połamany” przygotowane przez młodzież naszej szkoły. Celem sztuki było ukazanie historii ludzi, którzy naprawili swoje życie pod wpływem osobistego spotkania z Chrystusem oraz umożliwienie na potrzebę okazywania dobroci każdemu człowiekowi.

W przedstawieniu udział wzięli:

Siostra Emilia Kurzydłowska

Jezus Krystian Byra

Magdalena Jaśmina Łukiewicz

Handlarka Alina Jasińska

Dziewczynka Ola Piłat

Żona Ewelina Łasocha

Biznesmen Paweł Pleskacz

Pijak-złodziej Michał Ziobrę

Staruszka Joanna Dworzycka

Pantomima Marika Dobroć Katarzyna Witkowska, Klaudia Witkowska ,Natalia Niemczuk ,Gabrysia Mamrocha, Jaśmina Łukiewicz, Joanna Dworzycka, Kuba Górnik, Krystian Byra

IMGP3900

Podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Szkół 2017/2018 Licealiada

25 stycznia 2019 roku w Biłgoraju w Zespole Szkół Budowlanych odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego wszystkich szkół z województwa lubelskiego. Szkoły będące w pierwszej dziesiątce współzawodnictwa  otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy.

Sportowcy naszej szkoły w roku szkolnym 2017/2018 we współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego zajęli VI miejsce na sklasyfikowane 122 szkoły. Sukcesem naszych uczniów jest miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół oraz najwyższe miejsce ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu tomaszowskiego. Gratulujemy!

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL