Najlepsi uczniowie zmierzyli się z wiedzą o ubezpieczeniach

15 marca 2019 r. w Instytucie Informatyki UMCS w Lublinie odbył się wojewódzki etap olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie z Lubelszczyzny, realizujący projekt „Lekcje z ZUS”.

W II etapie w każdym województwie rywalizowało ze sobą 20 trzyosobowych zespołów, które wyłonił etap szkolny. To najlepsi uczniowie spośród ponad 30 tysięcy, którzy wzięli udział w Olimpiadzie w całej Polsce. Podczas etapu wojewódzkiego mieli do napisania test, który składał się z 25 pytań wielokrotnego wyboru - na odpowiedzi mieli tylko 30 minut. Uczniowie uczyli się z materiałów dydaktycznych projektu „Lekcje z ZUS” – zeszytu ucznia i zeszytu nauczyciela. To wiedza dotycząca systemu ubezpieczeń społecznych, zasiłków, emerytur i prowadzenia firmy. Należy dodać, że w II etapie Olimpiady - oprócz wiedzy - potrzebna była także umiejętność pracy w grupie.

W półfinale olimpiady naszą szkołę reprezentowali: Jakub Jarosz,Kacper Bałabuch i Michał Swatowski.

Najlepsi uczniowie zmierzyli się z wiedzą o ubezpieczeniach

Podsumowanie WOŚP

14 marca 2019 roku w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Lubelskim odbyło się podsumowanie akcji 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Burmistrz podziękował wszystkim wolontariuszom za udział w tak szlachetnej akcji, która w tym roku zbierała pieniądze dla dzieci na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunem panią profesor Agnieszką Bartecką zostali obdarowani dyplomami z rąk burmistrza pana Wojciecha Żukowskiego.

Posumowanie WOŚP

8 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Bóg ci zesłał mnie

I się z tego tylko ciesz

Z woli nieba jestem tu

Więc się do mnie módl.

,,Babę zesłał Bóg”

5 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim odbyło się spotkanie dedykowane Paniom. Młodzież naszej szkoły, działająca  w  kole teatralnym, przedstawiła montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Ideał kobiecego piękna w literaturze”. Uczniowie, przybliżając zgromadzonej publiczności fragmenty ,,Lalki”, zaprezentowali obiekt westchnień Stanisława Wokulskiego, a mianowicie postać Izabeli Łęckiej: „Panna Izabela była niepospolicie piękną kobietą. Wszystko w niej było oryginalne i doskonałe. Wzrost więcej niż średni, bardzo kształtna figura, bujne włosy blond z odcieniem popielatym, nosek prosty, usta trochę odchylone, zęby perłowe, ręce i stopy modelowe[…] oraz Marylę Wereszczakównę- miłość naszego wieszcza Adama Mickiewicza, recytując wiersze Do M*** (,,Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie, Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił”) oraz Niepewność(I tęskniąc sobie zadaję pytanie: Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?).Całość programu uświetniły piosenki ,,Damą być  i ,,Babę zesłał Bóg” .

5 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej

II miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Piosenki Rosyjskiej

Uczennica kl.Ib Jaśmina Łukiewicz zajęła II miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Piosenki Rosyjskiej organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im.Dzieci Zamojszczyzny , który odbył się w dniu 28 lutego 2019 r w Zamościu.Jaśmina zaśpiewała piosenkę pt." Kalinka ", która zachwyciła jury i widownię.

Pokazy w Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Tomaszowie Lubelskim

7 marca 2019 roku uczniowie klasy II b wraz z opiekunem panią profesor Agnieszką Bartecką przeprowadzili pokazy chemiczne pt." Kolorowa chemia" dla dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim.

Przedszkolaki najpierw wykonywały proste doświadczenia chemiczne prz użyciu domowych odczynników w grupach pod okiem licealistów. Dzieci mogły wykonać wuklan chemiczny, sprawdzić zachowanie różnych substancji w oleju, tęczę w szklance, nadmuchać balony gazem powstającym w reakcji sody z octem. Dzieciom najbardziej podobało się dmuchanie baniek w bańce. Po zakończeniu pracy w grupach uczniowie z liceum przeprowadzili doświadczenia z użyciem metali, kwasów i innych substancji, którym towarzyszyły efekty świetlne, zapachowe

i dźwiękowe. Dzieci z przedszkola były bardzo zadowolone i zachwycone. Mogły poznać tajniki chemii. Na koniec uczniowie z naszej szkoły otrzymali podziękowania oraz dyplomy.

pokazy w Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Tomaszowie Lubelskim

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>