Zaproszenie do konkursu

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs „Projekt Logo”  na wykonanie projektu logo naszej szkoły.

Podstawowym celem jest zaprojektowanie współczesnego sygnetu i logotypu szkoły:

II Liceum Ogólnokształcącego
im. gen. Władysława Sikorskiego
w Tomaszowie Lubelskim

Logo wykorzystywane będzie przez szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych.

Szczegóły i regulamin konkursu na stronie Internetowej  oraz Facebook szkoły.

Życzymy wszystkim Uczestnikom pomysłowości oraz satysfakcji z przygotowanych projektów.

REGULAMIN KONKURSU „Projekt LOGO”

1. Organizatorem konkursu na opracowanie logo szkoły jest Samorząd Uczniowski
II LO im. gen.  Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim.

2. Celem i przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu szkoły wykorzystanego później do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych.

3. Warunki uczestnictwa w konkursie

· W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły, którzy zapoznali się z regulaminem konkursu.

· Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie.

· Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt.

· Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz szkoły oraz akceptacją warunków konkursu.

4. Forma prezentacji pracy konkursowej

· Projekt powinien składać się z dwu podstawowych elementów: sygnetu (symbolu graficznego), logotypu (graficznie przedstawionej nazwy szkoły).

· Logo powinno mieścić się w polu o wymiarach 15cm x 15cm.

· Praca konkursowa powinna zostać wykonana w technologii cyfrowej i zapisana
w popularnym formacie graficznym(GIF, JPG, PNG, BMP), nie powinna być skomplikowana pod względem graficznym i kolorystycznym.

5. Dodatkowe warunki i cechy projektu

· Praca nie może zawierać symboliki i treści obraźliwych, winna wzbudzać pozytywne emocje.

· Logo powinno być czytelne i łatwo identyfikowalne dla naszej szkoły.

· Przedstawiany projekt należy składać za pomocą poczty elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  , w okienku temat: „Projekt logo” zachowując poprawną formę redagowanego listu. Pracę konkursową należy dołączyć do wiadomości w postaci załącznika.

· Termin przesyłania propozycji konkursowych do 06.10.2019

· Uczestnik konkursu podaje swoje imię i nazwisko, klasę/stanowisko. Prace anonimowe, przesłane po terminie oraz nie spełniające powyższych warunków nie będą oceniane przez Komisję Konkursową.

6. Ocena i rozstrzygnięcie konkursu

· Zwycięski projekt wyłoni Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Szkoły.

· Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest do 14.10.2019. Zwycięski projekt zostanie nagrodzony i przedstawiony społeczności szkolnej.

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie w tym roku zostało wyznaczone na 7 września. Para Prezydencka

zaproponowała do czytania  Nowele polskie.

1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;

2. Dym – Maria Konopnicka

3. Katarynka – Bolesław Prus

4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz

5. Orka – Władysław Stanisław Reymont

6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski

7. Sachem – Henryk Sienkiewicz

8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

W naszym mieście organizatorem Narodowego Czytania była Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego, a współorganizatorami Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski oraz Tomaszowski Dom Kultury. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt  z  dziełami polskiej literatury.

W sobotę 7 września  2019 roku w Tomaszowskim Domu Kultury młodzież z koła teatralnego, działającego w naszej szkole, zaprezentowała Katarynkę- nowelę B. Prusa. W poszczególne role wcielili się: Michał Koniec- Pan Tomasz, Jakub Wenc - stróż Kazimierz, Gabriela Pliszka-niewidoma dziewczynka, Wiktoria Rzemieniuk- mama dziewczynki, Martyna Zaborniak - narrator.

Dziękujemy młodzieży  za aktywny udział  w akcji propagującej znajomość literatury narodowej.

Kiermasz książek

9 września w naszej szkole odbył się kiermasz książek zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie skorzystali z  możliwości sprzedaży i zakupu używanych książek.

Kiermasz książek

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 odbyła się 2 września 2019 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

,,Czytanie jest pasją. Bohaterowie moich ulubionych lektur”- II miejsce Katarzyny Zubiak w konkursie fotograficznym

Każdy z nas ma lub miał  ulubionego bohatera filmowego czy literackiego. Szczególnie pamiętamy postaci bajkowe, te zapamiętane z dzieciństwa lub bohaterów, których postawy pozytywne lub negatywne miały wpływ na nasze postrzeganie świata.

W  Zespole Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim został zorganizowany i przeprowadzony VI powiatowy konkurs fotograficzny pod hasłem „Czytanie jest pasją. Bohaterowie moich ulubionych lektur”, w którym wzięła udział uczennica naszej szkoły. Kasia Zubiak z klasy I a  zdobyła II miejsce za scenę balkonową z „Romea i Julii”  i postacie Aliny i Balladyny (wyróżnienie za ciekawe ujęcie postaci i piękne plenery).

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL