Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 767267
Lubelski Salon Maturzystów 2014
Wpisany przez Administrator   
8 wrzesnia 2014r. maturzyści z naszej szkoły  wzięli udział w pierwszym dniu Salonu Maturzystów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Podczas uroczystości otwarcia Salonu, której gospodarzem był prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego prof. dr hab. Krzysztof Gołacki, powiedział: Przyjechaliście tu po to, by załatwić kilka swoich ważnych spraw. Najważniejszą z nich jest próba określenia własnych preferencji, poznanie siebie i swoich mocnych stron. Na takiej podbudowie można dobierać kierunki studiów, poznawać oczekiwania uczelni.
 
Z kolei Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie przypomniał maturzystom, że już w końcu miesiąca trzeba złożyć wstępne deklaracje maturalne. – Warto skorzystać z wszystkich informacji i porad z jakimi przyjechaliśmy na spotkanie z wami. Jestem przekonany, że informacje o maturze, a także te o przyszłych studiach, pozwolą na zaplanowanie miesięcy dzielących was od egzaminu dojrzałości. Pamiętajcie jednak, że ostateczną ścieżkę egzaminacyjną wybieracie sami.
 
- Na maturze nie wolno ściągać ani podpowiadać. Na naszym Salonie podpowiadać wypada i trzeba!– Lubelski kurator oświaty,Krzysztof Babisz, przypomniał młodym gościom lubelskiego Salonu, że są szczęściarzami , którym przyjdzie zdawać tylko maturę, bez dodatkowego egzaminu na studia.
 
Podczas salonu uczniowie mogli uczestniczyć w prezentacjach na temat matury i rekrutacji na studia. Największym zainteresowaniem cieszyły się wykłady specjalistów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej – szczególnie te, dotyczące matematyki, języka polskiego i języków obcych.