Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 730949
"Opowieść o Żydach polskich" - lekcja na żywo

"Opowieść o Żydach polskich" - lekcja na żywo

Maria Seweryn, Maciej Orłoś oprowadzali  uczniów klasy III d i III l po wystawie stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN podczas nowoczesnej lekcji historii, która odbyła się 23 października 2014.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 mogli wziąć w niej udział dzięki transmisji telewizyjnej i przez Internet. Lekcja na żywo to doskonałe uzupełnienie szkolnego programu nauczania i możliwość zapoznania się przez uczniów z częścią wystawy stałej Muzeum POLIN.

Uczniowie dzięki wirtualnej lekcji przenieśli się do świata, którego już nie ma: zwiedzili XVI-wieczny Kraków, odkryli zabytki żydowskiej architektury sakralnej np. XVII-wieczną synagogę w Gwoźdźcu, poznali również atmosferę przedwojennej Warszawy – jej głośne zatłoczone uliczki, żydowskie stragany i sklepy, skąd do przechodniów docierały melodyjne rozmowy w języku Jidysz.

Lekcja została przygotowana w związku z oficjalnym otwarciem wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

 

Dim lights Embed Embed this video on your site