Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 767289
Maraton Pisania Listów Amnesty International w Zespole Szkół nr 2

Maraton Pisania Listów Amnesty International w Zespole Szkół nr 2

Od 8 do 12 grudnia 2014 uczniowie naszej szkoły starali się pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczyło napisać list.

Aktywistka Liu Ping z Chin, Daniel Quintero, uczestnik antyrządowych demonstracji w Wenezueli, Chelsea Manning ze Stanów Zjednoczonych, która przekazywała rządowe materiały niejawne serwisowi Wikileaks, to tylko niektóre z osób, którym można było pomóc podczas Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbył się już po raz piętnasty .W czasie Maratonu powstały  ręcznie pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

- Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić sytuację osób, w sprawie których je piszemy. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie. Te listy są naprawdę skuteczne - mówił Rafał Spodarek, koordynator Maratonu Pisania Listów w naszej szkole.

Więcej zdjęć :FLICKR.com