Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 767287
Narodowe Czytanie "Wesele Stanisława Wyspiańskiego

Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej wyznaczone zostało na 2 września . Na rok 2017, decyzją uczestników głosowania,  zostało wybrane „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W naszym mieście organizatorem Narodowego Czytania była Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego, a współorganizatorami Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski oraz Tomaszowski Dom Kultury. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. W sobotę 2 września  2017 roku w amfiteatrze Parku Miejskiego czytaliśmy fragmenty tego dramatu. Nasi uczniowie zaprezentowali scenę 9 i 12 aktu I oraz sceny od 34 do 37 aktu III.W poszczególne role wcielili się: Aleksandra Kamińska-Panna Młoda, Aleksander Bernard-Pan Młody, Jakub Denys-Jasiek i Karol Piskor-Chochoł. Poza profesjonalnym występem uczniowie byli przebrani w stroje, odzwierciedlające ubiór głównych bohaterów czytanej książki. Mamy nadzieję, że taki sposób przedstawienia utworu, zachęcił do czytania tych, którzy do tej pory nie mieli styczności z Weselem S. Wyspiańskiego.

 

 

Narodowe Czytanie-Wesele S.Wyspiańskiego